Menu Zamknij

"Lepiej działać zawczasu niż później liczyć straty"

WYKRYWANIE MOBBINGU

BIURO DETEKTYWISTYCZNE M&K MICHAŁ KAMIŃSKI

Szybkość życia, wysokie tempo, często brak odpoczynku prowadzi do wielu problemów nie tylko zdrowotnych. Prowadzi w szczególności do znęcania się psychicznego, emocjonalnego na pracownikach, podwładnych lub współpracownikach. Zjawisko, to nazywane jest mobbingiem.

Mobbing występuje w głównej  mierze w  pracy. To w niej spędzamy najwięcej czasu, a przemęczony i znerwicowany człowiek reaguje różnie na najmniejsze niepowodzenie. Emocje, wtedy znajdują ujście w dokuczaniu innym. Jest też wiele osób, które stosują mobbing w celu „rekreacyjnym”.

Poszkodowany może być  sflustrowany, skołatany, bać się przyznać kolegom z pracy.  Mobbing objawia się nie tylko na dołowaniu i znęcaniu się psychicznym, ale również zlecaniu dodatkowych, cieżkich i często niepotrzebnych zadań.

biuro detektywistyczne - prywatny detektyw Kraków

Zjawisko mobbingu zostało również ujęte w Kodeksie pracy art. 94& 2 o następującym brzmieniu:

„Mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatniści zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników.”

Osoba poszkodowana ma prawo do złożenia wniosku do sądu oraz otrzymanie od sprawcy zadość uczynienia. Zanim jednak złoży wniosek musi najpierw zebrać dowody.

Jak rozpoznać mobbing:

–  zachowanie wraz z różnymi działaniami sprawcy wymierzone są przeciwko ofierze,

– sprawca działa długookresowo,

– wszystkie działania sprawcy polegają na nękaniu i zastraszaniu ofiary,

– sprawca próbuje ośmieszyć ofiarę w najbliższym środowisku;

Bardzo często osoby, które zostały pokrzywdzone nie wiedzą, a nawet boją się udowodnić sprawcy mobbing. W takich sytuacjach najlepiej jest zlecić to naszemu biurze detektywistycznemu prowadzonemu przez prywatnego detektywa Michała Kamińskiego. Nasi detektywi, którzy specjalizują się w sprawach mobbingu pomogą i udowodnią, że zleceniodawca jest poszkodowanym.

Szybki kontakt

Zapraszamy do przesłania zapytania przez formularz

Zapraszamy Państwa do niezobowiązującego kontaktu w celu poznaniu szczegółowej naszej oferty. Gwarantujemy atrakcyjne ceny na usługi prowadzone przez prywatnych detektywów.

Proszę wypełnić formularz, a prowadzący detektyw dyskretnie skontaktuje się z Państwem do 24 godzin od wysłania zapytania.

RODO. Administratorem Twoich danych jest: M&K MICHAŁ KAMIŃSKI BIURO DETEKTYWISTYCZNE z siedzibą w Krakowie, adres: ul. Jana Zamoyskiego 34 Lok. 8, 30-523 Kraków. Podane przez Ciebie dane są dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest Twoja zgoda. Masz prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do odwołania Twojej zgody, a po takim odwołaniu, przez okres przedawnienia roszczeń przysługujących Administratorowi danych i w stosunku do niego. Masz prawo żądania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawa do przenoszenia danych, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. W przypadku pytań dotyczących przetwarzania danych osobowych masz prawo do kontaktu z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem: ul. Jana Zamoyskiego 34 Lok. 8, 30-523 Kraków lub email: biuro@mkdetektyw.pl. Więcej informacji znajduje się w Polityce prywatności.

Zapraszamy do kontaktu:

PRYWATNY DETEKTYW KRAKÓW, PRYWATNY DETEKTYW MYŚLENICE, PRYWATNY DETEKTYW WIELICZKA, PRYWATNY DETEKTYW LIMANOWA, PRYWATNY DETEKTYW ZAKOPANE, PRYWATNY DETEKTYW NOWY TARG, PRYWATNY DETEKTYW SOSNOWIEC, PRYWATNY DETEKTYW TARNÓW, PRYWATNY DETEKTYW BRZESKO, PRYWATNY DETEKTYW SKAWINA, PRYWATNY DETEKTYW WADOWICE, PRYWATNY DETEKTYW KRAKÓW, PRYWATNY DETEKTYW OŚWIĘCIM, PRYWATNY DETEKTYW RABKA-ZDRÓJ, PRYWATNY DETEKTYW NOWY SĄCZ, PRYWATNY DETEKTYW STARY SĄCZ, , PRYWATNY DETEKTYW KRYNICA, PRYWATNY DETEKTYW NOWY TARG, PRYWATNY DETEKTYW BYTOM, PRYWATNY DETEKTYW KATOWICE,