Menu Zamknij

Pierwsza rozmowa z detektywem – jak się przygotować?

Do naszego biura detektywistycznego w Krakowie zgłaszają się klienci z różnymi problemami. Często są to problemy do szybkiego rozwiązania, a czasami rozwiązanie ich zajmuje sporo czasu. Jako doświadczone biuro detektywistyczne jesteśmy nastawieni na rozwiązywanie problemów nawet tych najbardziej skomplikowanych.

Żeby nasi detektywi mogli pomóc, zalecamy naszym klientom przygotować się do pierwszego spotkania. Jak to najlepiej zrobić. Wiadomo, że wszystko zależy od rodzaju sprawy. Inaczej trzeba przygotować się do sprawy ze zdradą w tle, inaczej podczas szukania przecieku w firmie, a inaczej podczas wywiadu gospodarczego. Na pewno głównymi cechami, które łączą te wszystkie sprawy są:

  1. Chronologia – najważniejsza jest chronologia. Podczas rozmowy z detektywem należy skrupulatnie, dokładnie i po kolei opowiedzieć całą historię. Nie powinno się przeskakiwać z jednego wątku na drugi. Chronologia opowiadania zapewni lepsze zrozumienie sprawy. Dzięki temu detektyw będzie mógł ustalić skuteczny plan działania oraz dobrze przygotować się do sprawy.
  1. Uczestnicy w sprawie – kolejnym etapem jest lista osób „zamieszanych” w daną sprawę. Detektyw powinien zostać poinformowany o imieniach i nazwiskach najbliższych osób z rodziny, z pracy lub znajomych. Wyeliminuje, to na pewno niedomówienia. Zdarzają się przypadki, gdy detektyw śledzi pewną osobę, która później okazuje się jako członek rodziny i nic nowego nie wprowadza do sprawy.
  1. Plan dnia – w przypadku np. zdrady, plan dnia jest bardzo istotny. Znając mniej więcej pory dnia i godziny, w których obserwowany powinien przebywać w pracy, w domu czy na zajęciach dodatkowych, detektyw jest w stanie skuteczniej przygotować się do rozwikłania sprawy.
  1. Dane kontrahentów i pracowników – jest to niezwykle ważne podczas wywiadu gospodarczego oraz spraw związanych z przeciekami w firmach. Dzięki tym informacjom detektyw jest w stanie dokładnie inwigilować dany przedmiot gospodarczy.
  1. Zdjęcia – istotny element podczas obserwacji na przykład przy zdradach. Zdjęciom zawdzięcza się po części sukces sprawy. Mianowicie, detektyw dysponujący zdjęciem obserwowanego oraz najbliższych osób jest w stanie szybko wyeliminować osoby, które nie są zamieszane w zdradę.
  1. Cel – określenie celu jest najważniejszym elementem. Bez określonego celu nie ma sensu angażować się w sprawę. Klient musi wiedzieć co chce osiągnąć. Musi sobie sam zadać to pytanie. Czy to mają być wysokie alimenty, odzyskanie domu, znalezienie osoby, która wynosi dane z firmy itd. Dopiero po dokładnym określeniu celu należy przystąpić do zawarcia umowy z detektywem.

Wyżej wymienione elementy są istotne podczas prowadzenia każdego rodzaju sprawy. Przede wszystkim należy zadać sobie pytanie; z czym idziemy do detektywa i jaki mamy cel. Każdy cel i każda sprawa zostanie przez nas dokładnie przeanalizowana. Bardzo często klienci, którzy korzystają z usług naszego biura detektywistycznego, działają pod ciężarem emocji. Pochopne działania nie są wskazane. Mogą one zaszkodzić nie tylko osobie zlecającej zadanie detektywowi, ale również osobie obserwowanej oraz osobie wykonującej sprawę.

Również należy pamiętać, że skuteczność oraz szybkość działań detektywa zależy w dużym stopniu od zaangażowania klienta w sprawę. Gdy detektyw otrzyma dużą ilość informacji, szczegółów, zdjęć lub dokumentów, jest w stanie rozwiązać

Zapraszamy do kontaktu: